תאונות אישיות תלמידים

חוק לימוד חובה קובע כי כל תלמיד הזכאי לחינוך חינם חייב להיות מבוטח בביטוח תאונות אישיות באמצעות רשות החינוך המקומית שבתחום שיפוטה נמצא מוסד החינוך שבו הוא לומד.

מכאן, כי כל תלמיד ותלמידה הלומדים בחינוך הציבורי, החל מגן טרום טרום חובה ועד התיכון, חייב להיות מבוטח בפוליסת תאונות אישיות למידים.

ביטוח תאונות אישיות לתלמיד מקנה, בין היתר, זכאות לפיצויים במקרה של נכות זמנית, נכות קבועה או חלילה מוות, הנגרמים כתוצאה מתאונה.

הביטוח מכסה את תלמידי ישראל בגין תאונות הנגרמות 24 שעות ביממה ולאו דווקא במסגרת הלימודית.

הביטוח חל גם על הורה או בן משפחה של התלמיד שהשתתף (ללא תשלום) בפעילות רשמית של המוסד החינוכי בשטח המוסד או מחוצה לו, כך למשל הורה מלווה בטיול.

הפיצוי במסגרת פוליסת תאונות אישיות אינו תלוי בשאלה מי הגורם האשם לתאונה.

הביטוח הוא ביטוח קבוצתי, המוענק לתלמידים באמצעות הרשות המקומית שבתחום שיפוטה נמצא מוסד החינוך שבו הם לומדים, על כן רשות שלא ביטוחה את תלמידיה, על אף שהיא מחויבת לבטחתם על פי חוק, תחויב באופן ישיר בפיצוי התלמיד, כפי שהוא היה זכאי לפיצוי אם היתה נערכת לו פוליסת ביטוח, על פי חוק.

בפוליסת תאונות אישיות תלמידים ישנם חריגים, כך למשל ביטוח אינו מכסה פגיעה בתאונת דרכיםפגיעה כתוצאה מפעולות איבה או פגיעה מתאונת עבודה, שבגינן התלמיד זכאי לפיצוי מהמוסד לביטוח לאומי.

לפרטים ומידע נוסף מלאו את טופס הצור קשר ונחזור אליכם בהקדם!