רשלנות רפואית בלידה

לידה היא אחד הרגעים המשמחים והמאושרים בחיי כל משפחה, אך מאחר ולידה היא גם הליך רפואי היא עלולה להסתבך והנזקים הנותרים עלולים להיות עצומים, הן לאם היולדת והן ליילוד.

על מנת שתוכר רשלנות רפואית בלידה שהסתבכה יש להוכיח תחילה כי הצוות הרפואי לא פעל כצוות רפואי סביר, למשל לא ניתן טיפול רפואי בזמן, ניתן טיפול רפואי לא נכון וכו’.

לאחר מכן, יש להוכיח כי קיים קשר סיבתי בין הטיפול הרפואי הכושל לבין נזקו של העובר. זאת אומרת, שלולא אותו טיפול רפואי כושל, העובר היה נולד בריא.

למסמכים הרפואיים הנוגעים ללידה יש חשיבות רבה, שכן הם אמורים לשקף את ההתרחשויות בזמן אמת. לעיתים, בהעדר מסמכים, הדבר יכול לשמש לחובת בית החולים, שכן היה עליו לשמור תיעוד רפואי רלוונטי וחשוב.

כאמור, רשלנות רפואית יכולה לגרום לנזק ליילוד, למשל שיתוק מוחין, פגיעות אורתופדיות קשות ואף מוות. אולם, טיפול רשלני בלידה יכול גם לגרום לנזק לצמיתות ליולדת ואף מוות.

בעת הגשת תביעה בעילה של רשלנות רפואית יש לצרף חוות דעת של מומחה בתחום המפרטת את הרשלנות בעת הלידה, לרבות איך היה אמור לנהוג רופא ו/או צוות רפואי סביר וכן, פירוט הנזק שנגרם לאם או ליילוד.

משרדנו  ייצג משפחות רבות אשר נפגעו עקב רשלנות רפואית בלידה.

אם אתם סבורים כי נפגעתם מרשלנות רפואית בלידה, פנו אלינו לייעוץ ראשוני ואנו נדאג כי תקבלו את מלוא הזכויות המגיעות לכם.

לפרטים ומידע נוסף מלאו את טופס הצור קשר ונחזור אליכם בהקדם!