רשלנות רפואית באבחון מחלת הסרטן

בישראל בכלל ובעולם בפרט, מאובחנים מדי יום אלפי חולים במחלת הסרטן. מועד האבחון קריטי לטיפול במחלה ולסיכויי החלמתו של החולה.

ישנם סוגים של מחלת הסרטן שאבחונן אינו פשוט, אולם מועד האבחון הוא בעל חשיבות עליונה, שכן הוא יקבע את סיכויי ההחלמה, את סוג הטיפול, את אופן הטיפול ואת סיכויי ההישרדות של החולה.

איחור באבחון מחלת הסרטן עלול לנבוע מעיכוב בשליחה לבדיקות רלוונטיות, בשל רשלנותו של רופא המשפחה, שהוא לרוב התחנה הראשונה של רובנו בכל בעיה רפואית, אולם הוא יכול גם להתרחש אצל הרופא המומחה, שלא השכיל לשלוח בהקדם לכל הבדיקות הנחוצות.

לבתי המשפט בישראל מוגשות תביעות רבות של חולי סרטן אשר טוענים, בין היתר, כי מחלתם לא אובחנה במועד, כי היו לה סימנים מוקדמים, כי בוצע טיפול לא מתאים למחלה, כי הנזק גדל כתוצאה מעיכוב באבחון וכיוצ”ב.

על מנת להוכיח תביעה המוגשת בעילה של רשלנות באבחון מחלת הסרטן, יש לצרף לכתב התביעה חוות דעת של מומחה בתחום, בדרך כלל אונקולוג, אשר יתאר את השתלשלות האירועים וכן, את העיכוב ו/או הטעות באבחון. בחוות הדעת יתואר גם מהו הטיפול שניתן היה לבצע לולא העיכוב באבחון וכן, מהו הנזק שנגרם לתובע בעקבות האבחון הרשלני.

לפרטים ומידע נוסף מלאו את טופס הצור קשר ונחזור אליכם בהקדם!