תסמונת הכאב הכרוני (CRPS) בעקבות תאונה

אנשים רבים אשר נפגעים בתאונות שונות ונגרמות להם חבלות של ממש, סובלים מכאבים. אצל רובם, לאחר התייצבות המצב הרפואי, הכאב חולף או מתמעט באופן משמעותי. חלקם נותרים עם הכאבים לשארית חייהם.

מהי תסמונת הכאב הכרוני (CRPS) ? זוהי תסמונת המופיעה בעיקר לאחר חבלה, טראומה לגוף אשר למעשה מותירה את הנפגע עם כאב קבוע ומתמשך.

הכאב מופיע ומתגבר בדרך כלל בעת נגיעה באזור הפגיעה, גם לאחר נגיעה קלה ביותר. נפגעים אשר סובלים מתסמונת הכאב הכרוני, המכונה גם crps, מספרים כי גם משב רוח הנוגע באזור הפגיעה גורם להחמרה בכאביהם. לכן, רבים מהם הולכים במקומות ציבוריים עם תחבושת על האזור הפגוע, הן כדי להימנע ממגע כלשהו, גם אם הוא מקרי או בטעות, שפשוף קל, משב רוח והן כדי “להזהיר” את הציבור שלא להתקרב לאזור הפגוע והרגיש.

הסובלים מהתסמונת יסבלו לרוב מכאב בלתי פרופורציונאלי לעוצמת הפגיעה. לכן, אדם יכול לסבול מתסמונת הכאב הכרוני גם לאחר חבלה קלה.

רבים מהסובלים מהתסמונת מדווחים כי הם מעדיפים שיכרתו להם את האיבר הכואב מאשר להמשיך ולסבול את הכאב הקבוע למשך חייהם. וחלקם, אכן מגיעים למצב של קטיעת האיבר, מאחר והסבל משבש לחלוטין את אורח חייהם.

רבים מהסובלים מתסמונת הכאב הכרוני מטופלים לצורך שיכוך כאביהם בקנאביס רפואי, על פי אישור שניתן להם על ידי משרד הבריאות.

בשנים האחרונות אפילו המוסד לביטוח לאומי החל להכיר בתסמונת הכאב הכרוני וקובע לסובלים מהתסמונת אחוזי נכות רפואית.

למשרדנו ניסיון של עשרות שנים בייצוג נפגעי תאונות שונות בכלל  וייצוג נפגעים הסובלים  מתסמונת הכאב הכרוני – crps בפרט.

אם נפגעתם בתאונת דרכים, תאונת עבודה, נפלתם ברחוב או כל תאונה אחרת, אם אתם סובלים מתסמונת הכאב הכרוני או שאתם חושבים שאתם סובלים ממנה אך עדיין לא אובחנתם, פנו אלינו ואנו נדאג לייצג אתכם, ללוות אתכם ולסייע לכם עד לקבלת מלוא הפיצוי המגיע לכם.

לפרטים ומידע נוסף מלאו את טופס הצור קשר ונחזור אליכם בהקדם!