תאונות ברשות הרבים

תאונה ברשות הרבים היא מושג הכולל מגוון רחב מאוד של תאונות. למשל, תאונה שנגרמת בקניון או בחנות, תאונה שנגרמת במוסד ציבורי, תאונה במתנ”ס וכו’.

פעמים רבות, אנו מגיעים למקומות ציבוריים ונתקלים במפגע כלשהו. לעיתים אנו לא מסוגלים להבחין בו כי הוא סמוי ולעיתים אנו מבחינים בו כשכבר מאוחר מדי – לאחר שנפלנו ונפצענו. 

מקרה אשר היה בטיפול משרדנו, אשה מבוגרת אשר נפצעה בסניף “ניו פארם”, עקב דלת הזזה לא תקינה, תפוצה בסך של למעלה מ-200,000 ₪.

התובעת, אשר היתה במועד האירוע כבן 74 שנים, נפגעה בסניף של רשת “ניו פארם”, עקב דלת אוטומטית לא תקינה אשר נסגרה עליה בעת שרצתה להיכנס לסניף, תפוצה על ידי רשת ה”ניו פארם” וחברת הביטוח שלה בסך של למעלה מ-.200,000 ₪.

מ’ קשישה בת 74, רצתה להיכנס לסניף של רשת ה”ניו פארם” בחיפה, כדי לרכוש מוצרי קוסמטיקה. בעודה עומדת בכניסה לסניף, דלת הכניסה האוטומטית נסגרה עליה בחוזקה, העיפה אותה ארצה וגרמה לה לחבלות של ממש.

בבית החולים אליו מ’ פונתה, היא נבדקה, צולמה ואובחן כי היא סובלת משבר בכתף ובשורש כף היד, אשר גובסה עד לכתף. כתוצאה מן התאונה, היא נותרה מוגבלת בתנועות היד והכתף ומתקשה מאד בביצוע עבודות הבית ובתפקוד היום יומי.

נציג ניו פארם ניסו לטעון בבית המשפט כי מ’ נפלה במקום אחר מזה שנטען על ידה, בהמשך הועלתה טענה כי היא נכנסה לסניף כשהיא כבר חבולה ומחזיקה בידה.

“ניו פארם” לא הביאה כל ראיה המוכיחה שהדלת היתה תקינה.

השופטת פנינה לוקיץ’ מבית משפט השלום בקריות, קבעה בפסק דינה כי “ניו פארם” לא הביאה כל ראיה מטעמה המוכיחה שהדלת תקינה, ואף לא הציגה כל ראיה המעידה על כך שקיימת שגרה של בדיקה ותחזוקה לדלת, כי להוכיח שנקטה באמצעים הסבירים המצויים ברשותה בכדי למנוע התרחשות התאונה.

כתוצאה מהתאונה, נותרה למ’ נכות לצמיתות בשיעור של 14.5% בגין הגבלה בתנועות הכתף ובשורש כף היד. מדובר היה ביד ימין שהנה ידה הדומיננטית של מ’. בעקבות התאונה, היתה ידה של מ’ מגובסת מהכתף עד לכף היד משך כחודש וחצי. לאחר הורדת הגבס, היא נזקקה לטיפולי פיזיותרפיה.

מ’, המתגוררת לבדה, היתה עד לתאונה עצמאית לחלוטין ונהגה לעשות את כל עבודות הבית בעצמה. היא העידה כי לאחר התאונה היא התקשתה מאוד בביצוע פעולות היומיום ומשק הבית ונאלצה להיעזר לצורך כך בני משפחה, שכנים וחברים. בגין הנכות שהותירה התאונה, השלכותיה והנזקים שנגרמו למ’ בעבר ויגרמו לה בעתיד, חייבה השופטת את “ניו פארם” בתשלום פיצויים בסך כולל של למעלה

מ-.200,000 ₪. “ניו פארם” לא ערערה על פסק הדין.

לפרטים ומידע נוסף מלאו את טופס הצור קשר ונחזור אליכם בהקדם!