השכרתם נכס שבבעלותכם, יש לכך משמעויות משפטיות!

לאנשים רבים יש נכסים בבעלותם המושכרים לאדם אחר, תמורת תשלום דמי שכירות. חלקם מושכרים למגורים, חלקם לצרכיי מסחר או לכל צורך אחר.

אם אדם נפצע בנכס שבבעלותכם, בין אם זה השוכר או צד שלישי אחר, יתכן ותוגש נגדכם תביעת נזיקין בגין נזקי הגוף שנגרמו לו.

לפני מספר שנים פנו אל משרדנו בני זוג אשר הוגשה נגדם תביעת נזיקין על ידי שוכר ששכר מהם יחידת דיור שהיתה ממוקמת מתחת לביתם.

השוכר טען כי דלת הכניסה ליחידת הדיור, אשר היתה עשויה מזכוכית, התנפצה מעצמה וגרמה לו לנזק משמעותי בעינו. לכתב התביעה צורפה חוות דעת של מומחית רפואית בתחום העיניים אשר קבעה כי כתוצאה מהתאונה נותרה לו נכות בשיעור של 30% בעינו.

התובע היה צעיר בתחילת דרכו, עסק במקצוע חופשי והיה בעל פוטנציאל השתכרות גבוה. תביעתו הוערכה על ידנו בסך של כמיליון ש”ח.

לקוחותינו סיפרו לנו כי הם שהו בביתם (הנמצא מעל יחידת הדיור) כששמעו את התנפצות הזכוכית. הם הוסיפו כי בטרם הזכוכית התנפצה, נשמעו קולות של ריב בין התובע ובת זוגו וטריקת דלתות ועל כן, טענו, בין היתר, בכתב ההגנה שהגשנו בשמם כי הזכוכית התנפצה בעקבות טריקה בעוצמה במהלך ריב אלים.

ניהלנו במשך ארבע שנים את הגנתם של הלקוחות, לרבות הגשת כתב הגנה, הגשת חוות דעת מומחה רפואי ומומחה בטיחות, הופעל חוקר פרטי והוגשו תצהירים רבים.

במסגרת ניהול התביעה נחקרו עדים רבים מטעם שני הצדדים והוגשו סיכומים.

לאחר ניהול הליך ארוך ומייגע של ארבע שנים, אשר במסגרתו נגרמו ללקוחותינו הוצאות של כמעט 100,000 ש”ח, דחתה השופטת את תביעת התובע וקבעה כי לקוחותינו אינם אחראיים לנזק שנגרם בתאונה.

עוד נקבע כי על התובע לפצות את לקוחותינו על מלוא ההוצאות שהוצאו על ידם לצורך ניהול ההליך המשפטי.