הליכי גישור בתביעות אזרחיות

הליך גישור הוא הליך בו צדדים להליך משפטי, נפגשים עם מגשר, שהוא גורם אובייקטיבי חיצוני שאינו מעורב בהליך המתנהל בביהמ”ש, אשר יכול לסייע להם לצמצם את המחלוקות ביניהם ולסיים את הסכסוך המשפטי בינהם, מחוץ לכתלי בית המשפט, תוך חסכון של זמן רב והוצאות גבוהות.

להבדיל מהליך שמתנהל בבית המשפט, הליך גישור מתנהל בנועם, במשרדו של המגשר או בכל מקום אחר עליו הוסכם, במהלכו שומע המגשר את טענות כל הצדדים, לעיתים אף יושב עם כל אחד מהם בנפרד ולבסוף מגבש הצעה לסיום התביעה בפשרה מחוץ לכתלי בית המשפט.

להבדיל מפסק דין של בית המשפט, הליך גישור הוא הליך וולנטרי והצעת המגשר היא הצעה לפשרה ואינה מחייבת את הצדדים לקבלה.

קיים יתרון רב להליך גישור המתנהל בפני שופט בדימוס, שהנו בעל ניסיון של עשרות שנים ביישוב סכסוכים בין צדדים במסגרת בית המשפט.

גישור

הליכי גישור במשרדנו

משרדנו מקיים גישורים המתנהלים ע”י השופט (בדימוס) שמואל ברלינר, אשר כיהן שנים רבות כסגן נשיא בבית המשפט המחוזי בחיפה.

שמואל ברלינר מונה לכהונת שפיטה בשנת 1983, תחילה כיהן כשופט בבית משפט השלום בעכו ובהמשך, בשנת 1992 מונה לכהונת שופט בבית המשפט המחוזי בחיפה. בשנת 2005 מונה השופט ברלינר לסגן נשיא בבית המשפט המחוזי בחיפה.

משך עשרות שנות כהונתו טיפל שמואל ברלינר בתיקי נזיקין רבים, לרבות תביעות עפ”י חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תביעות נזקי גוף (כולל תאונות עבודה, תאונות במקומות ציבוריים וכו’), תביעות רכוש שהיקף הנזקים בהן גבוה, תביעות רשלנות רפואיות וכיוצ”ב.

לפרטים ומידע נוסף מלאו את טופס הצור קשר ונחזור אליכם בהקדם!