תביעה להחמרת מצב
בגין תאונת עבודה או נכות כללית

רבים אינם יודעים, אולם גם לאחר שהסתיים הדיון בתביעתם נגד המוסד לביטוח לאומי, הן בגין תאונת עבודה והן בגין נכות כללית, ניתן להגיש תביעה להחמרת מצב, אחת לתקופה הקבועה בחוק.

פעמים רבות, לאחר פגיעה בתאונת עבודה וסיום הדיון בועדות הרפואיות חלה החמרה במצב הרפואי. החמרה זו תיתכן כשנה לאחר סיום הדיונים בועדות והיא יכולה להתרחש גם לאחר שנים רבות.
נפגעי עבודה שהוכרו על ידי המוסד לביטוח לאומי זכאים, גם לאחר שנים רבות, להגיש תביעה להחמרה במצבם. הדרך להגשת התביעה קבועה בחוק ומומלץ להיוועץ בעו”ד המתמחה בתחום, בטרם הגשת התביעה.
לאחר הגשת התביעה, יבדק הנפגע על ידי ועדה רפואית של ביטוח לאומי אשר תכריע אם אכן חלה החמרה במצבו. אם הנפגע, או עורך הדין שלו, סבורים כי קביעת הועדה שגויה, יוכל הנפגע, באמצעות עורך דינו, להגיש ערר על החלטת הועדה והוא יזומן להבדק בפני ועדה רפואית לעררים בהרכב של שלושה רופאים.

הדבר נכון גם לגבי נכה שהוכר במסגרת נכות כללית. גם כאן, אם מצבו הרפואי של הנכה הוחמר, בתום תקופה של 6 חודשים ממועד ההחלטה האחרונה, הוא יוכל להגיש תביעה להחמרת מצב ולבקש להיבדק בפני ועדה רפואית בתחומים הרפואיים בהם הוחמר מצבו.
חשוב לדעת כי כאשר הועדה הרפואית בודקת את הנכה, היא יכולה גם לקבוע שמצבו לא הוחמר ואף הוטב. על כן, כדאי להתייעץ בטרם הגשת התביעה עם עו”ד מומחה בתחום ואף להיות מיוצג על ידי עו” ד בועדה הרפואית עצמה.

תביעה להחמרת מצב בגין תאונת עבודה או נכות

לפרטים ומידע נוסף מלאו את טופס הצור קשר ונחזור אליכם בהקדם!